Ισοπαλία με την Κόνιτσα, αγωνία για την άνοδο!

Δυναμικά ξεκίνησε τον αγώνα ο Α.Ο. Βελισσαρίου με τον Κόκκινο να σημειώνει το πρώτο τέρμα στο 16ο λεπτό. Μετά όμως από φάουλ του Χατζηδάκη στον Λάκκα στο 31ο λεπτό μέσα στην περιοχή, οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Παπαβασιλείου, ισοφαρίζοντας σε 1-1 και διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.

Με την ισοπαλία αυτή, η Κόνιτσα διατηρεί το αήττητό της και παραμένει πρώτη στον όμιλο με 32 βαθμούς, ενώ στη 2η θέση με 27 ισοβαθμούν ο Α.Ο.Β. με την Περίβλεπτο. Αξίζει να σημειωθεί ότι η Περίβλεπτος έχει έναν αγώνα λιγότερο, αφού ο Α.Ο.Β. δεν έχει πάρει ακόμη το ρεπό του. Για να κατοχυρώσει την άνοδό του ο Α.Ο.Β. θα πρέπει να κερδίσει όλες τις επόμενες αναμετρήσεις και να ελπίζει σε ήττα της Περιβλέπτου!